Aktualności
Zmiana w rozkładzie jazdy na linii 115 Drukuj
środa, 26 października 2016 17:42

Z dniem 1 listopada 2016r. zmianie ulegnie rozkład jazdy na  linii 115. Kurs z przystanku Płock, Jachowicza o godz. 4.50 zostanie przesunięty na godz. 5.05.
Poniżej dostępny jest zaktualizowany rozkład jazdy.

aktualny rozkład jazdy 115

 
Wójt Marcin Zawadka zostaje w Gminie Słupno Drukuj
środa, 26 października 2016 13:16

Koniec spekulacji i domysłów. Dziś (26.10) Wójt Marcin Zawadka postanowił zakończyć definitywnie sprawę swojej kandydatury w konkursie na dyrektora płockiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wycofał się z kolejnego etapu rekrutacji. Kluczowe w podjęciu ostatecznej decyzji było wsparcie i zaufanie płynące ze strony Mieszkańców Gminy.

Oświadczenie Marcina Zawadki

 

 
Informacja o wywieszeniu wykazu Drukuj
środa, 26 października 2016 06:35

Link do strony z wykazem BIP Urzędu Gminy Słupno

 
Mediacja jest dobra dla wszystkich – spotkanie w Gimnazjum Drukuj
poniedziałek, 24 października 2016 13:29

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz zorganizowanego w Polsce Tygodnia Mediacji (17-22.10) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie zorganizował przy udziale Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, prelekcje dla mieszkańców oraz warsztaty dla młodzieży poświęcone zagadnieniom polubownych sposobów rozwiązywania konfliktów.

W spotkaniu wziął także udział Wójt Gminy Słupno, Marcin Zawadka, który sam może się pochwalić uprawnieniami mediatora i posiadaniem międzynarodowego certyfikatu w tej dziedzinie.  Prelekcję na temat mediacji w postępowaniu sądowym wygłosiła sędzia Małgorzata Zdanowicz, przewodnicząca wydziału rodzinnego Sądu Rejonowego w Płocku. Sędzia przypomniała, że mediacje weszły do polskiego sądownictwa pod koniec lat 90 w formie programów pilotażowych. Dopiero kilka lat później na skutek postulatów środowiska prawniczego, na trwałe zagościły w przepisach postepowania sądowego w Polsce. Mediacje to nic innego jak próba dogadania się skonfliktowanych stron, z pomocą wykwalifikowanego mediatora i uniknięcie sądowej machiny a także wyroku. Korzystając z obecności młodzieży szkolnej, sędzia Zdanowicz pokreśliła wagę mediacji w sprawach dla nieletnich, gdzie mediacje są bardzo popularnym i skutecznym środkiem rozwiązywania konfliktów. Mediacje zawsze są prowadzone poza terenem sądu, a ich podstawowym warunkiem jest dobrowolność i zgoda obu stron. Podpisana ugoda musi być zatwierdzona przez sąd. Mediacje w sprawach dla nieletnich są całkowicie bezpłatne. Natomiast w sprawach cywilnych opłaty za mediacje wchodzą w koszty postępowania sądowego, ale sąd może częściowo lub całkowicie zwolnić strony z kosztów mediacji.

O dużej roli mediacji mówił również Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej Policji, który dowodził, że nie ze wszystkimi drobnymi sprawami trzeba biec na policję lub do sądów. Zdaniem Krzysztofa Piaska w rozwiązywaniu drobnych spraw i wykroczeń bardzo pomocna jest również rola dzielnicowego, chociaż żaden policjant nie może być mediatorem.

Młodzież wzięła także udział w praktycznych warsztatach z mediacji, które jak zaznaczyła sędzia Zdanowicz są bardzo pomocne i korzystne. – Sama byłam sceptycznie nastawiona kiedyś do podobnych warsztatów, dopóki sama nie wzięłam w nich udziału. Zmieniłam wtedy zdanie, co do samych mediacji jak i do warsztatów. To było cudowne doświadczenie – zachęcała sędzia Małgorzata Zdanowicz.

 
Uwaga Rolnicy! Drukuj
poniedziałek, 24 października 2016 12:43

Urząd Gminy organizuje 26 listopada (sobota) wyjazd dla rolników z terenu Gminy na Centralne Targi Rolnicze PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy.

CRT 2016 to impreza targowa dedykowana branży rolno – spożywczej, stanowiąca platformę spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, sprzętu do produkcji rolnej, hodowli i przetwórstwa. W programie targów przewidziano szereg imprez towarzyszących, między innymi: koncert zespołów disco polo. Wyjazd dla rolników jest bezpłatny, a transport zapewnia Urząd Gminy.

Zapisy na wyjazd, najpóźniej do 28 października (piątek), przyjmuje Dariusz Woźniak w pokoju nr 4 Urzędu Gminy (tel. 267 95 75). Liczba miejsc ograniczona. Organizator  zastrzega sobie rezygnację z wyjazdu z powodu zbyt niskiej frekwencji.

.

 
Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez suszę Drukuj
poniedziałek, 24 października 2016 10:33

Urząd Gminy otrzymał informację z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na temat pomocy dla rolników poszkodowanych w wyniku suszy w 2016 roku. Jak informuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu w Warszawie, rolnicy poszkodowani w tegorocznej suszy mogą ubiegać się o:

- kredyty preferencyjne na wznowienie produkcji

- ulgi lub umorzenia należności wobec KRUS

- ulgi i odroczenia płatności na rzecz Agencji Nieruchomości Rolnych

- ulgi w podatku rolnym

- zmiany warunków spłata zaciągniętych kredytów preferencyjnych

 

szczegóły tutaj

 
Afrykański pomór świń - jak chronić gospodarstwa? Drukuj
poniedziałek, 24 października 2016 10:18

W związku z występowaniem kolejnych przypadków choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF) Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy rozpowszechnia film instruktażowy dla hodowców o zasadach ochrony świń przed chorobą. Zachęcamy rolników do obejrzenia materiału.

 

Zobacz film

 
Komunikat o braku prądu Drukuj
piątek, 21 października 2016 10:17
Informujemy, że w związku z wykonywaniem prac remontowych na urządzeniach
elektroenergetycznych przez Energa Operator S.A., w dniu 24 października br.
wystąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Nowe 
Gulczewo, ul. Zagłoby wraz z ulicami przyległymi w
godz. 8.00-14.00
 
Spróbuj Mediacji – prelekcja w Gimnazjum Drukuj
środa, 19 października 2016 12:20


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji organizuje

w poniedziałek, 24 października o godz. 10 w Gimnazjum prelekcje i warsztaty poświęcone tematyce mediacji.
 
Zwyciężyła siła argumentów – propozycje budżetowe Wójta uchwalone Drukuj
środa, 19 października 2016 07:52

{„Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”- Winston Churchill.}


Wczoraj, podczas burzliwej, kilkugodzinnej sesji Rady Gminy Słupno w końcu zwyciężył zdrowy rozsądek. Nadzwyczajna sesja zwołana na wniosek Wójta Marcina Zawadki dotyczyła przede wszystkim pilnych zmian budżetowych, niezbędnych do dokończenia lub przeprowadzenia wielu ważnych dla mieszkańców projektów.

Z przebiegu gorącej dyskusji wynikało, że radni opozycyjni wobec Wójta, a dysponujący większością głosów w radzie, odrzucą proponowane zmiany w uchwale budżetowej. Zmiany te miały zapewnić środki finansowe na tak ważne projekty jak: koncepcja zwodociągowania gminy, modernizacja sieci wodociągowej, budowa żłobka, czy dofinansowanie kursów autobusów Mobilis. Radni opozycji twierdzili, że zmiany zostały nieprzedyskutowane na komisjach i przygotowane na chybcika, chociaż mieli dużo czasu, aby zapoznać się z proponowanymi przez Wójta korektami budżetowymi. Co ciekawe, nie było żadnych rzeczowych i merytorycznych kontrargumentów do propozycji Wójta. Również proponowane w pewnym momencie, przez radnych opozycyjnych wobec Wójta (wniosek radnej Jadwigi Lewickiej), częściowe przyjęcie niektórych propozycji, powodowało niebilansowanie się budżetu.

Radny Konrad Dobrosielski apelował o przyjęcie kompleksowych zmian proponowanych przez Wójta, które są przygotowane merytorycznie, zgodnie z przepisami i które się bilansują. Z kolei radny Piotr Zalewski namawiał radnych większości, aby się wstrzymali od głosu, skoro nie mogą się zdobyć na poparcie dobrych propozycji. Kiedy wydawało się już, że większość radnych odrzuci w całości propozycje Wójta, Marcin Zawadka wystąpił z mocnym i zdecydowanym przemówieniem, w którym jeszcze zaapelował do rozsądku radnych, aby ci poprali inwestycje i projekty bardzo potrzebne mieszkańcom.  – Nie wierzę już w to, że zmienicie się, jako ludzie, ale apelują do waszego zdrowego rozsądku – mówił Wójt, którego przemówienie w konsekwencji zmieniło przebieg sesji.

W ostatecznym głosowaniu, propozycje Wójta zostały przyjęte głosami mniejszości radnych popierających wójta (5 głosów: Konrad Dobrosielski, Piotr Zalewski, Dariusz Kępczyński, Janusz Szenk, Tomasz Piórkowski), przy wstrzymujących się głosach większości i jednym głosie przeciwnym (radna Lewicka).

Przegłosowane zmiany w uchwale budżetowej zapewniają między innymi  środki finansowe na :

  1. Projekt techniczny sieci wodociągowej w ul. Calineczki w Słupnie.
  2. Przebudowę sieci wodociągowej od ulicy Kościelnej do Młynarskiej w Słupnie oraz budowę sieci wodociągowej od ul. Kościelnej w kierunku OSP Słupno.
  3. Budowę sieci wodociągowej w Liszynie.
  4. Opracowanie nowej koncepcji zwodociągowania gminy.
  5. Zwiększenie środków na kursowanie autobusów Mobilis.
  6. Montaż wiaty rowerowej przy SP w Święcieńcu i wiaty przystankowej w Gulczewie.
  7. Opracowanie koncepcji budowy nowego żłobka oraz koncepcji budynku socjalnego.
  8. Usuwanie bieżących awarii sieci wodociągowych.
  9. Zwiększenie dotacji dla stowarzyszeń (między innymi dla Delty Słupno).
  10. Ubezpieczenia mienia Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wypowiedź Wójta Marcina Zawadki podczas sesji


 
Biblioteka w listopadzie nieczynna Drukuj
wtorek, 18 października 2016 09:58

Drodzy Czytelnicy!


W związku z zaplanowaną kontrolą zbiorów bibliotecznych (skontrum) informujemy, iż
Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie
w dniach

od 1.11.2016 r. do 30.11.2016 r.

będzie  nieczynna


Za utrudnienia przepraszamy!

Informacja Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 51
 
«  pa¼dziernik 2016  »
powtśrczpisoni
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31