Aktualności
"Lataj z głową" Drukuj
środa, 02 września 2015 12:47

Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął kampanię informacyjną pod hasłem „Lataj z głową”. Dotyczy ona bezpiecznego użytkowania bezzałogowych statków powietrznych, tzw. dronów.

Osoby które wykonują loty dronami w inny sposób, niż rekreacyjny i sportowy, muszą posiadać świadectwo kwalifikacji. W Polsce jest coraz większe zainteresowanie tymi urządzeniami, dlatego Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował spot edukacyjny o podstawowych zasadach sportowego i rekreacyjnego wykonywania lotów dronami w polskiej przestrzeni powietrznej. Akcja została uruchomiona na stronie internetowej www.latajzglowa.pl.

Serdecznie zapraszamy miłośników dronów do zapoznania się z tą stroną.

 
Witaj szkoło! Drukuj
wtorek, 01 września 2015 13:49

Okres wakacji już się skończył. Uczniowie z całej Polski rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny 2015/2016. Tradycyjnie w każdej ze szkół odbyła się inauguracja rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Jest to jeden z ważniejszych dni dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie dla tych uczniów, którzy będą stawiać swoje pierwsze kroki w szkolnych murach.

W Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie w uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego wziął udział wójt gminy Słupno Marcin Zawadka, w Szkole Podstawowej im. Abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie wzięli udział członkowie Komisji Oświaty, Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa radni Piotr Zalewski oraz Konrad Dobrosielski, w Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu zawitał zastępca wójta Kamil Kulik, do Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie zaproszona została przewodnicząca Rady Gminy Słupno Elżbieta Kuchta, która jednak nie przybyła na uroczystość.

 

Od lewej wójt gminy Słupno Marcin Zawadka i dyrektor gimnazjum w Słupnie Mariusz Krysiak.

Na zdjęciu zastępca wójta gminy Słupna Kamil Kulik oraz nauczyciele SzP. w Święcieńcu.

Od prawej radny Konrad Dobrosielski, radny Piotr Zalewski, przewodnicząca Rady Rodziców SzP. w Słupnie Andżelika Ramotowska oraz nauczyciele.

Dyrektor SzP. w Liszynie Wanda Urbaniak.

 
Komunikat Wójta Gminy Słupno do producentów rolnych, którzy ponieśli straty w gospodarstwach rolnych w wyniku trwania suszy Drukuj
wtorek, 01 września 2015 13:46

Wójt Gminy Słupno informuje, iż ostateczny termin składania wniosków o oszacowanie szkód mija z dniem 04.09.2015 r. (piątek).

 
Sprostowanie informacji, jaką podała TVP Warszawa Drukuj
wtorek, 01 września 2015 11:38

TVP Warszawa podała do publicznej wiadomości nieprawdziwą informację, jakoby Gminny Żłobek w Słupnie został utworzony za środki pochodzące z rządowego programu "Maluch 2015".

Urząd Gminy w Słupnie informuje, że wziął udział w ministerialnym programie "Maluch 2015", jednak z powodu wysokiego wskaźnika dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Gmina Słupno znalazła się na liście rezerwowej, a Gminny Żłobek został w całości sfinansowany ze środków własnych. Obecnie jest jeszcze szansa na otrzymanie środków pochodzących z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ponieważ pierwotnie nie cała pula została wykorzystana.

Potwierdziliśmy, że jesteśmy nadal zainteresowani otrzymaniem dofinansowania. Jeśli Ministerstwo uwzględni nas na liście beneficjentów, za dodatkowe środki chcielibyśmy stworzyć osobny plac zabaw dla maluchów oraz doposażyć sale - poinformował wójt gminy Słupno Marcin Zawadka.

 
Wójt Marcin Zawadka na dożynkach w Imielnicy Drukuj
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 14:48

W niedzielę 30 sierpnia w kościele parafialnym w Imielnicy odbyły się dożynki, w których wziął udział wójt gminy Słupno Marcin Zawadka wraz z rodziną. Do parafii w Imielnicy należą mieszkańcy kilku sołectw z gminy Słupno, stąd tak liczna ich obecność podczas uroczystości. Dożynkowe wieńce poświęcił proboszcz parafii, ks. kanonik Ryszard Paradowski.

Galeria zdjęć z uroczystości dożynkowych w Imielnicy znajduje się TUTAJ.

 
Wznowienie kursów autobusu P-4 Drukuj
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 14:41

Dzięki aktywnym staraniom radnego Tomasza Piórkowskiego 31 sierpnia br. została podpisana umowa dotycząca wznowienia kursów autobusu P4 . Autobus, z którego korzystali głównie mieszkańcy Miszewka Strzałkowskiego i Miszewka Stefany, wraca na dawną trasę z dniem 1 września. Tym samym wójt Marcin Zawadka dotrzymał obietnicy danej w lipcu mieszkańcom tych miejscowości, iż nie zostawi ich po wakacjach bez dobrego dojazdu do Płocka.

Aktualny rozkład wraz z cennikiem biletów znajduje się TUTAJ

 
Uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka w Słupnie Drukuj
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 14:27

Słupno jest pierwszą na Mazowszu gminą wiejską, w której został utworzony żłobek. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali w poniedziałek, 31 sierpnia br., wójt Gminy Słupno Marcin Zawadka oraz wiceminister Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec.

- Żłobek na wsi to w Polsce wciąż rzadkość. Zaledwie 9 proc. gmin wiejskich ma tego typu placówki. Jeszcze pięć lat temu do publicznego żłobka nie chodziło żadne wiejskie dziecko. Dlatego bardzo się cieszę, że udało mi się przekonać radnych by poparli mój pomysł utworzenia w naszej gminie żłobka – powiedział wójt Gminy Słupno Marcin Zawadka.

- Mamy w Polsce niż demograficzny – Polaków ubywa już drugi rok z rzędu. W tych okolicznościach bardzo cenne są wszelkie inicjatywy i działania, zmierzające do poprawy sytuacji młodych ludzi wychowujących dzieci. Gminny żłobek niewątpliwie daje młodym matkom szansę na powrót do pracy, a co za tym idzie pozwala rodzinie utrzymać określony standard życia. Innym, równie istotnym aspektem, jest pozytywny wpływ grupy rówieśników na rozwój społeczny dziecka – stwierdził wiceminister Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec.

Gminny Żłobek w Słupnie 1 września przyjmie 18 dzieci. Powstał w specjalnie przystosowanych dla maluchów pomieszczeniach Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka”. Dzięki temu koszty utworzenia żłobka były niskie, bo z przedszkola będzie także część kadry pedagogicznej.

Do Gminnego Żłobka w Słupnie przyjmowane są dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat. Organem prowadzącym żłobek jest Gmina Słupno, natomiast administratorem – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie.

Podczas wizyty w żłobku wiceminister Jan Grabiec przekazał podarunek – radiomagnetofon dla dzieci. Zwizytował również nowo uruchomione biuro obsługi klienta w urzędzie gminy, a także w towarzystwie wójta Marcina Zawadki i naczelnika Wydziału Inwestycji, Infrastruktury i Rozwoju Andrzeja Dzięgielewskiego wciągnął na maszt flagi. Pobyt wiceministra w gminie Słupno zakończył się wyjazdem w teren na plac budowy drogi „schetynówki” na odcinku Liszyno – Wykowo. Umowę dotyczącą przyznania dotacji na jej budowę podpisał podczas konferencji prasowej.

 

Wiceminister Administracji i Cyfryzacji przecinający wstęgę.

Galeria zdjęć z uroczystości znajduje się TUTAJ

 
Komunikat Wójta Gminy Słupno skierowany do producentów rolnych Drukuj
piątek, 28 sierpnia 2015 12:05

Komunikat Wójta Gminy Słupno kierowany do producentów rolnych, którzy złożyli wnioski o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych
w wyniku trwania długotrwałej suszy.

W przypadku poniesienia przez rolnika dodatkowych kosztów powstałych
z  powodu niezebrania plonów w wyniku suszy (dotyczących np. zakupu paszy dla zwierząt), istnieje możliwość zgłoszenia powyższego faktu w siedzibie Urzędu Gminy w Słupnie pok. nr 4 w godzinach pracy tj.:

poniedziałek  8.00 - 17.00

wtorek – czwartek   8.00 - 16.00

piątek  8.00 - 15.00

 
"Wakacje w bibliotece" zakończone Drukuj
piątek, 28 sierpnia 2015 10:12

Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie dziękuje wszystkim dzieciom, które wzięły udział w projekcie "Wakacje w bibliotece".

Zajęcia odbywały się w każdą wakacyjną środę i cieszyły się powodzeniem wśród najmłodszych.

Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania, zarówno rodziców jak i dzieci, które pod naszą opieką czuły się swobodnie i aktywnie spędziły czas.

Tak bawiły się dzieci w bibliotece:

 

 
Zaproszenie na sesję Rady Gminy Słupno Drukuj
piątek, 28 sierpnia 2015 08:48

Zapraszam, na obrady XII sesji rady Gminy Słupno, które odbędą się w  dniu 31 sierpnia 2015r. o godz. 9.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy.

Proponowany porządek posiedzenia:

1.Otwarcie i przyjęcie porządku obrad.

2. Przyjęcie protokołu z XI sesji Rady Gminy Słupno.

3. Sprawozdanie z pracy Wójta Gminy Słupno.

4. Informacje z posiedzeń komisji Rady Gminy.

5. Podjęcie uchwał w sprawach:

a) zmieniającą uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Słupno na lata 2015-2020 - zobacz

b) zmieniającą Uchwałę Budżetową Gminy Słupno na 2015 rok - zobacz

c) udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Płockiemu - zobacz

d) wyrażenia woli przystąpienia do opracowania i wdrożenia Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Słupno - zobacz

e) przyjęcia programów rozwoju opracowanych w ramach projektu pn. ”Współpraca w ramach Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Płockiej kluczem do zintegrowanego rozwoju subregionu”, współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc techniczna 2007-2013 - zobacz

f) powołania i określenia zakresu działań doraźnej Komisji Statutowej Rady Gminy Słupno - zobacz

g) powołania Młodzieżowej Rady Gminy Słupno i nadania jej statutu - zobacz

h) zmieniającą uchwałę Nr 42/IX/15 Rady Gminy Słupno z dnia 1 czerwca 2015 roku, w sprawie zasad najmu lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Słupno na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony albo, gdy po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat strony zawierają kolejne umowy, których podmiotem jest ten sam lokal - zobacz

i) zmieniającą uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Słupno do LGD pn „Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej” jako członka wspierającego - zobacz

j) zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Słupno - zobacz

k) zmieniającą uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Słupno, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Słupno, udostępnionych operatorom i przewoźnikom, ustalenia warunków  i zasad oraz stawki za ich korzystanie - zobacz

6. Przyjęcie informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Słupno za I półrocze 2015 r.

7. Przyjęcie informacji o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowej instytucji kultury za I półrocze 2015r- Gminny Ośrodek Kultury Słupno z/s w Cekanowie.

8. Przyjęcie informacji o przebiegu wykonania planu finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie za I półrocze 2015r.

9.Interpelacje i zapytania radnych.

10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

11.Wolne wnioski.

12. Zakończenie obrad XII sesji Rady Gminy.

 

Przewodnicząca Rady

/-/ Elżbieta Kuchta

 
Zapraszamy do "Kina pod chmurką" Drukuj
piątek, 28 sierpnia 2015 08:30

Zapraszamy na bezpłatne kino letnie pn. "Kino pod chmurką". Projekcja filmu "Asterix na olimpiadzie" odbędzie się 30 sierpnia 2015 r. (w niedzielę) o godz. 20.00 na placu przed Szkołą Podstawową w Święcieńcu.

Serdecznie zapraszamy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 33
 
«  wrzesieñ 2015  »
powtśrczpisoni
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930