Aktualności
Warsztaty plastyczne w bibliotece Drukuj
piątek, 05 lutego 2016 13:17

4 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słupnie odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej naszej gminy. 
Zajęcia prowadzili: pani Aldona Owczarek nauczycielka  Gimnazjum w Słupnie oraz uczeń Liceum Plastycznego w Płocku Kamil Garlicki.

Celem warsztatów było odkrywanie  talentów i możliwości jakie kryją się w każdym dziecku.  Stymulowanie dzieci do twórczego działania poprzez rozbudzanie w nich wyobraźni plastycznej, myślenia abstrakcyjnego i poczucia estetyki, przy jednoczesnym uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i możliwości.

Założeniem warsztatów było również rozwijanie i doskonalenie umiejętności manualnych ich uczestników oraz zachęcenie do poszukiwań własnej formy wyrazu, poprzez zapoznanie z różnorodnością technik artystycznych.

Uczestnicy warsztatów  ćwiczyli kreatywność oraz zdolności plastyczne pod okiem instruktorów, którzy służyli radą i pomocą. Poza tym nawiązali kontakty z rówieśnikami i nabyli umiejętność współpracy w grupie.

Młodzi artyści  z wielką pasją i zaangażowaniem wykonywali swoje rysunki, a efekty ich pracy można podziwiać w budynku biblioteki, gdzie wyeksponowane są wszystkie prace.

Dzieła,  które wykonali  podczas zajęć zachwyciły  nie tylko rodziców, ale wszystkich odwiedzających nasza placówkę.


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PRAC – NAPRAWDĘ WARTO!

Prace wykonane przez dzieci ze szkół podstawowych w Słupnie (kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Prace wykonane przez uczniów Gimnazjum w Słupnie (kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

 
Informacja Drukuj
czwartek, 04 lutego 2016 07:51

INFORMACJA O PLANOWANYM DOFINANSOWANIU DLA OSÓB FIZYCZNYCH DOTYCZĄCYM MODERNIZACJI INDYWIDUALNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA (KOTŁOWNI LUB PALENISK), ZAKUPU I MONTAŻU KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH, ZAKUPU I MONTAŻU INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ, ZAKUPU I MONTAŻU POMP CIEPŁA

Wójt Gminy w Słupnie informuje, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie będzie prowadzić nabór wniosków w ramach programów z dziedziny - OCHRONA ATMOSFERY.

Planowany termin naboru - od 4.04.2016r. do wyczerpania alokacji, nie później niż do 30.09.2016r., a w przypadku posiadania umowy  z wykonawcą zadania – nie później niż do 31.10.2016r.

Forma dofinansowania:

  • Modernizacja indywidualnych źródeł ciepła - dotacja do 75% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5.000 zł dla jednego beneficjenta (istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki) lub pożyczka do 100 % kosztów kwalifikowanych;
  • Zakup i montaż kolektorów słonecznych - dotacja do 45% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5.000 zł dla jednego beneficjenta (istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki) lub pożyczka do 100 % kosztów kwalifikowanych;
  • Zakup i montaż pomp ciepła - dotacja do 25% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 10.000 zł dla jednego beneficjenta (istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki) lub pożyczka do 100 % kosztów kwalifikowanych;
  • Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej - dotacja do 25% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 7.500 zł dla jednego beneficjenta (istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki) lub pożyczka do 100 % kosztów kwalifikowanych;

Wnioski będzie można składać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Wydziału Zamiejscowego w Płocku ul. Małachowskiego 8, 09-402 Płock telefon: (24) 231 33 80 fax:(24) 231 33 85, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Druk wniosku oraz szczegóły dofinansowania będą dostępne na stronie internetowej: https://www.wfosigw.pl/ w zakładce Programy – Programy 2016  (Osoby fizyczne) – Ochrona atmosfery.

 
Warsztaty plastyczne w bibliotece Drukuj
wtorek, 02 lutego 2016 12:54

 

 
DOFINANSOWANIE USUWANIA AZBESTU W 2015 Drukuj
wtorek, 02 lutego 2016 07:20

 
Harmonogram odczytu za wodę Drukuj
piątek, 29 stycznia 2016 13:38

HARMONOGRAM  ODCZYTÓW za WODĘ

 

SUW  Gulczewo

 

 

 

 

 

Miejscowość

 

 

Data

 

1.

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

4.

 

 

5.

 

 

6.

 

 

7.

 

8.

 

9.

 

 

 

 

 

Miszewko Strzałkowskie

 

 

Cekanowo  ul. Piaskowa, Miła, Siewna, Ludowa ,Leśna,

Chabrowa, Ceglana, Św.Huberta , Św. Alberta, Myśliwska

 

Cekanowo  ul. Królewska, Lazurowa, Poziomkowa, Zamkowa, Książęca

 

 

Stare Gulczewo, Gulczewo

 

 

Mirosław, Cekanowo ul. Mazowiecka

 

 

Cekanowo ul. Wiejska , Orzechowa, Letnia, Konwaliowa, Stokrotki, Promienna, Rumiankowa,   Jagodowa , Jodłowa

 

 

Cekanowo ul. Północna, Fiłkowa , Ustronie, Płocka

 

Cekanowo ul. Piaskowa, Miła,  Leśna, Chabrowa, Myśliwska

 

Cekanowo ul. Wiejska, Letnia, Stokrotki, Konwaliowa, Północna, Płocka, Chabrowa, Wiejska , Leśna

 

 

 

od 01.02. do 02.02.2016r.

 

 

od 03.02. do 04.02.2016r.

 

 

 

08.02.2016r.

 

 

od 05.02. do 06.02.52016r

 

 

09.02.2016r. .

 

 

10.02.2016r.

 

 

11.02.2016r.

 

12.02.2016r.

 

13.02.2016r.

 
Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Drukuj
czwartek, 28 stycznia 2016 14:01

W dniu 29 stycznia 2016 roku (piątek) o godz. 9.00 w sali obrad urzędu Gminy Słupno odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pracą komisji.

 
Finał konkursu "Poeta - Powstaniec - Plastyk" Drukuj
środa, 27 stycznia 2016 07:43

 

W dniu 26.01.2016 r. w Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie, z okazji Dnia Patrona,

odbył się międzyszkolny konkurs Poeta – Powstaniec – Plastyk, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty,

Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Wójta Gminy Słupno.

Niezależne jury przyznało:

w części recytatorskiej:

I miejsce – Nikola Osińska, Gimnazjum im. Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie

II miejsce – Milena Dzięgielewska, Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

Adam Zakrzewski, Gimnazjum w Radzanowie

III miejsce – Weronika Lisiecka,  Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

 

w części historycznej:

I miejsce – Karolina Błaszczak, Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

II miejsce – Wiktoria Przedpełska, Gimnazjum w Radzanowie

III miejsce – Bartosz Świderski, Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

Wyróżnienie:

1)      Katarzyna Głowacka, Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

2)      Agnieszka Jarzyńska, Gimnazjum w Starych Proboszczewicach

 

w części plastycznej:

I miejsce – Weronika Lisiecka, Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

II miejsce – Natalia Rajewska, Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

III miejsce – Laura Lewandowska, Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

Wyróżnienie:

1)      Małgorzata Kamińska – Gimnazjum im. Marsz. J. Piłsudskiego w Drobinie

2)      Julia Korpowska – Gimnazjum w Dobrzykowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gospodarz gminy Marcin Zawadka podkreślił znaczenie twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

 
Leczony HIV to nie wyrok! Drukuj
wtorek, 26 stycznia 2016 11:05

 
Komunikat Drukuj
wtorek, 26 stycznia 2016 08:41

K O M U N I K A T

 

Zawiadamia się, że w dniu 27stycznia  2016r.  (środa ) w godz. od 800 do 1500 wystąpi przerwa w dostawie wody we wsi Bielino , Borowiczki Pieńki , Liszyno, Wykowo i Rydzyno  z uwagi na modernizację SUW Bielino.

 

Za utrudnienia  przepraszamy.

 
Płoccy policjancji przypominają Drukuj
czwartek, 21 stycznia 2016 09:52

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas,  kiedy nasi seniorzy obsypywani są kwiatami i życzeniami. Płoccy policjanci przypominają przy tej okazji również o bezpieczeństwie naszych dziadków.

Jak co roku, z okazji święta naszych seniorów, przez najbliższe dwa dni każda babcia i każdy dziadek usłyszą od swoich wnuków wiele ciepłych słów. Będziemy życzyć naszym babciom i dziadkom zdrowia i szczęścia. Te dwa najbliższe dni są również dobrą okazją aby podczas spotkań porozmawiać ze swoimi dziadkami na temat ich bezpieczeństwa. Policjanci przypominają o tych podstawowych zasadach, które należy zachować, aby senior nie stał się ofiarą przestępstwa czy też nie uległ wypadkowi.

Funkcjonariusze apelują do seniorów, aby nie przekazywali pieniędzy obcym osobom, nawet jeżeli te osoby przedstawiają się, że są policjantami, lub przedstawicielami jakichkolwiek instytucji, np. instytucji, które zajmują się naliczaniem większej emerytury. Każda osoba, której nie znamy, a która opowiada różne historie kończące się prośbą o przekazanie pieniędzy, jest oszustem i pod żadnym pozorem nie należy jej przekazywać pieniędzy.

W ostatnim czasie pojawił się nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Oszuści dzwonią na przypadkowo wybrany numer i po chwili się rozłączają, w telefonach z funkcją wyświetlania numeru i nieodebranych połączeń, widnieje numer nieodebranego połączenia. Jest to numer zaczynający się liczą 24 lub 22, co może świadczyć, że są to połączenia z Płocka lub z Warszawy, jednak numer ten jest znacznie dłuższy. Jeżeli osoba oddzwoni na taki numer, zostanie połączona z krajem leżącym na kontynencie afrykańskim, co spowoduje, że będzie to bardzo kosztowne połączenie. Należy zatem pamiętać, że widząc taki długi numer nie należy na niego oddzwaniać.

Policjanci przypominają także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które powodują, że po zmroku pieszy z odblaskami jest widoczny z odległości około 150 m. natomiast pieszy bez odblasków jest widoczny z odległości około 30 m. Ta odległość jest zdecydowanie za mała, aby kierowca mógł bezpiecznie ominąć pieszego.

Funkcjonariusze apelują do naszych seniorów, aby przechodzili przez jezdnię w miejscach oznaczonych pasami oraz aby nie wchodzili na jezdnię zza innych samochodów lub bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd, zwłaszcza teraz, gdy drogi są śliskie i kierowca nie jest w stanie natychmiast zahamować.

O tych podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu i na drodze policjanci będą rozmawiać z seniorami 25 stycznia, na spotkaniu w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Płocku.

Płoccy policjanci przyłączają się do wszystkich ciepłych życzeń dla naszych seniorów i pragną dodatkowo złożyć życzenia samych radosnych i przede wszystkim bezpiecznych dni. (K)

 
Spotkanie zastępcy wójta z szefową Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie Drukuj
środa, 20 stycznia 2016 14:39

- Mieliśmy dużo planów na najbliższy rok, które teraz musimy zweryfikować i dostosować do ograniczonego budżetu – mówiła Bożena Wernik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie, podczas dzisiejszego spotkania z Kamilem Kulikiem, zastępcą wójta Gminy Słupno. Szefowa biblioteki poprosiła o spotkanie, bo – jak wyjaśniała – ostatnie decyzje części radnych Gminy Słupno podjęte przy uchwalaniu budżetu na 2016 rok znacznie utrudniają, a wręcz uniemożliwiają rozwój kierowanej przez nią placówki. Przypomnijmy, że decyzją części radnych, środki na funkcjonowanie GBP zostały zmniejszone o 30 tys. zł.

- Tak małego budżetu biblioteka nie miała od 2010 roku. Czy naprawdę zabieranie środków z puli przeznaczonej na kulturę jest w naszej Gminie dobrym pomysłem? Tak okrojony budżet uniemożliwia nam też pozyskiwanie środków zewnętrznych, np. z programów rządowych, ponieważ zawsze przy ubieganiu się o dofinansowanie placówka musi wykazać się posiadaniem tzw. wkładu własnego – argumentowała Bożena Wernik.

Zastępca wójta Kamil Kulik zadeklarował, że wspólnie z wójtem zrobią wszystko, by instytucja kultury w Gminie Słupno mogła się rozwijać.

Robocze spotkanie było wyrazem troski o rozwój instytucji kultury w naszej Gminie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 39
 
«  luty 2016  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29