Aktualności
Konkurs na logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Slupnie Drukuj
poniedziałek, 04 maja 2015 13:37

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie. Regulamin konkursu znajduje się tutaj

 
Święto Konstytucji 3 Maja w gminie Słupno Drukuj
poniedziałek, 04 maja 2015 11:52

Bardzo podniosła atmosfera panowała w czwartek, 30 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Słupnie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali piękny układ słowno-muzyczny, poświęcony 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wśród gości przybyłych na uroczystość byli: przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Kuchta, wójt Gminy Słupno Marcin Zawadka, a także dyrektorki Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka” w Słupnie Ewa Stańczak, oraz Szkoły Podstawowej w Liszynie Wanda Urbaniak.

Wójt Gminy Słupno, Marcin Zawadka zabierając głos, przywołał sentencję starożytnego filozofa Tukidydesa: „Narody, które tracą pamięć, tracą życie”. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupnie, Waldemar Kaczorowski, przypomniał najważniejsze fakty historyczne dotyczące uchwalenia Majowej Konstytucji – pierwszego takiego dokumentu w Europie i drugiego na świecie, po konstytucji amerykańskiej. Ważnym punktem uroczystości było wciągnięcie na maszt flagi narodowej, co zrobili chłopcy z 1 Słupnowskiej Drużyny Harcerzy w asyście przybyłych gości.

Zdjęcia i relacja ze słupnowskiego wieczoru z pieśnią patriotyczną i biesiadą znajdują się tutaj

 
Gmina wybierze bank do obsługi budżetu Drukuj
czwartek, 30 kwietnia 2015 13:57

W Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce Zamówienia Publiczne do 30 000 euro, ukazało się 30 kwietnia br. zapytanie ofertowe dotyczące „Obsługi bankowej budżetu Gminy Słupno i jednostek finansowanych poprzez ten budżet w latach 2015-2018”. Jednostki budżetowe objęte zapytaniem ofertowym to Gminny Zespół Oświaty oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

- To pierwsze w historii Gminy Słupno zamówienie publiczne na tego rodzaju zadanie. Obejmuje ono również wynajem powierzchni użytkowej pod bankomat w Urzędzie Gminy w Słupnie, za którą Gmina będzie pobierać opłatę – wyjaśnia wójt Gminy Słupno, Marcin Zawadka. - Wcześniej funkcjonowania bankomatu w tym miejscu nie regulowała żadna umowa, a dotychczasowy bank nie ponosił z tego tytułu żadnych kosztów.

Termin składania i otwarcia ofert upływa 8 maja br.

 
X jubileuszowy przegląd recytatorski „Z uśmiechem przez życie” Drukuj
czwartek, 30 kwietnia 2015 10:23

W Samorządowym Przedszkolu „Niezapominajka” w Słupnie 23 kwietnia odbył się organizowany cyklicznie X jubileuszowy przegląd recytatorski „Z uśmiechem przez życie”. Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów oraz integracja podczas zabaw muzycznych, ruchowych i tanecznych.

Do udziału w konkursie zaproszono dzieci wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionych przedszkoli, m.in. w Łącku, Radzanowie, Płocku oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych SP w Święcieńcu i Liszynie. Spotkanie recytatorskie po raz kolejny poprowadziła Jolanta Herc, która entuzjazmem i pozytywną zarażała wszystkich zaproszonych gości.

Przedszkolaki są wdzięcznymi odbiorcami poezji, nie tylko uważnie słuchają, ale też same bardzo chętnie recytują ulubione wiersze. Mali recytatorzy z naturalną tremą  niezwykle zaangażowali się w prezentację przygotowanych utworów. Na scenie gościli  poeci w barwnych strojach żabki, bociana, eleganckich krawacikach i kolorowych kokardach. Nie zabrakło wierszy znanych i lubianych przez małych i dużych, takich jak „Samochwała”, „Zosia Samosia” i „Stefek Burczymucha”. Każdemu uczestnikowi otuchy dodawały głośne brawa ze strony publiczności. Uatrakcyjnieniem przeglądu były zabawy rytmiczne i taneczne, podczas których dzieci miały okazję zapoznać się ze sobą.

W przeglądzie recytatorskim naszą placówkę godnie reprezentowały dzieci z grupy „Słoneczka”, które wystąpiły z wierszami pt. „Gucio” J.K. Siwek i „Mistrz” L .J. Kern, wywołując na wszystkich twarzach gości pogodny uśmiech. Spotkanie recytatorskie to również okazja do zaprezentowania talentów wokalnych dziewczynek z grupy „Gumisie”.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami przez dyrektor przedszkola Ewę Stańczak, która podziękowała nauczycielom za profesjonalne przygotowanie przedszkolaków do konkursu. Kto wie, może któryś z tych małych artystów zostanie kiedyś sławnym poetą lub aktorem?

 
VIII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Słupno Drukuj
czwartek, 30 kwietnia 2015 09:51

Podczas obrad VII sesji Rady Gminy Słupno nie podjęto uchwały w sprawie skargi mieszkanki gminy na działalność GOPS-u w Słupnie (była w porządku obrad), przekazując sprawę do przeanalizowania przez Komisję Rewizyjną. Sprawa skargi stała się głównym tematem obrad VIII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy 27 kwietnia br. Ostatecznie, po przedstawieniu przez radnego Piotra Rzewuskiego oraz przewodniczącą Rady Gminy Elżbietę Kuchtę wyników prac Komisji Rewizyjnej, Rada Gminy Słupno 9 głosami za, przy 3 głosach sprzeciwu i 1 wstrzymującym się, opowiedziała się za przyjęciem stanowiska Komisji Rewizyjnej o uznaniu skargi za bezpodstawną. Dodajmy, że Rada Gminy podjęła taką decyzję wbrew rekomendacji zawartej w opinii niezależnej kancelarii prawnej, z którą radni się zapoznali. Radny Piotr Rzewuski, podsumowując dyskusję stwierdził, że w sprawie skargi popełnione zostały poważne błędy proceduralne i mieszkanka nie otrzymała odpowiedzi w wymaganym terminie, jednakże w czasie prac Komisji Rewizyjnej zasadność skargi nie została udowodniona.

Na tej samej sesji radni jednogłośnie podjęli uchwałę o powierzeniu wicewójtowi Kamilowi Kulikowi reprezentowania Gminy Słupno w Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Płockiego.

 
Nabór wniosków w ramach programu BOCIAN Drukuj
czwartek, 30 kwietnia 2015 07:45

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. Część 1) BOCIAN - Rozproszone, odnawialne źródła energii”.

Zobacz szczegóły

 
Stażyści poszukiwani! Drukuj
środa, 29 kwietnia 2015 13:42

Urząd Gminy w Słupnie poszukuje osób bezrobotnych, które chcą odbyć staż w Urzędzie. Warunkiem jest wiek 18-29 lat  oraz status osoby bezrobotnej, zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku, należącej do II profilu pomocy. Od kandydatów, którzy zgłoszą się do Urzędu Gminy w Słupnie oczekujemy w pierwszej kolejności doświadczenia i umiejętności informatycznych (nie muszą być potwierdzone stosownymi dokumentami, ponieważ będziemy je weryfikować).

Chętnych na staż prosimy o przesłanie cv na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 6 maja 2015 r.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

 
Od 1 maja sala gimnastyczna i boisko przy Szkole Podstawowej w Święcieńcu będą dostępne dla mieszkańców Drukuj
wtorek, 28 kwietnia 2015 12:11

Informujemy, że od 1 maja br. mieszkańcy Gminy Słupno mogą korzystać z sali gimnastycznej i boiska sportowego przy szkole w Święcieńcu. Na razie sala gimnastyczna będzie udostępniana tylko raz w tygodniu, w każdą środę w godzinach 16.00 -19.00. Podczas zajęć sportowych w sali gimnastycznej obowiązuje zmiana obuwia. Na boisku natomiast są już zamontowane bramki do gry w piłkę - taką inicjatywę zgłosił podczas spotkania z wójtem Marcinem Zawadką jeden z młodych mieszkańców Gminy Słupno.

Mieszkańcy okolicznych sołectw mogą zgłaszać sołtysom, w jakiego rodzaju zajęciach chcieliby uczestniczyć - na spotkaniach z wójtem Gminy padały propozycje m.in. zumby czy aerobiku - co pomoże znaleźć instruktora odpowiedniej specjalności.

W sprawach organizacyjnych dotyczących korzystania z sali gimnastycznej należy kontaktować się z dyrektor Szkoły Podstawowej w Święcieńcu - Izabelą Tomaszewską. Za udostępnienie sali gimnastycznej, boisk i sprzętu sportowego oraz przestrzeganie regulaminów odpowiadać będzie Elżbieta Maliszewska.

Kontakt telefoniczny do sekretariatu szkoły: 24 260 65 18 w godz. 8.00-14.00.

 
„Niezapominajka” w Słupnie zaprasza Drukuj
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 10:30

Samorządowe Przedszkole „Niezapominajka” w Słupnie w dniu 15 maja w godz.16.00-19.00 organizuje imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny oraz Dnia Polskiej Niezapominajki.

Przedsięwzięcie dedykowane jest podopiecznym przedszkola i ich rodzicom. Podczas pikniku dzieci będą mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, przekażą rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Zabawy i konkursy poprowadzą klauni Ruphert i Rico. W czasie zabawy rodzice będą mogli zakupić grillowane kiełbaski.

Przypomnijmy, że Dzień Polskiej Niezapominajki jest pomysłem słuchaczy radiowej Jedynki i audycji "Eko-Radio" oraz redaktora Andrzeja Zalewskiego, prowadzącego program. Tłumaczył on, że skoro Holendrzy mają tulipany, Anglicy hiacynty, Francuzi narcyze, Tyrolczycy szarotkę, to dlaczego Polacy nie mogliby mieć swojego kwiatka. Niezapominajka, zgodnie ze swoją nazwą, zdaje się mówić: nie zapomnij o mnie - o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji, przyrodzie, o serdecznych ludziach.

 
Słupno w barwach biało-czerwonych Drukuj
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 09:39

100 osób, które w dniach 27 – 30 kwietnia przyjdą do Urzędu Gminy w Słupnie, otrzyma biało-czerwone flagi. Zadbajmy o to, by w czasie zbliżających się świąt: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, oraz 3 maja – Święto Konstytucji, w Gminie Słupno okazać nasze przywiązanie i szacunek dla narodowych barw, a także radość i dumę z naszej historii.

 
Harmonogram odczytów za wodę Drukuj
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 07:56

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem odczytów za wodę - zobacz

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 26
 
«  maj 2015  »
powtśrczpisoni
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031