Aktualności
Informacja Urzędu Gminy w Słupnie Drukuj
piątek, 27 marca 2015 13:39

Gmina Słupno informuje, że w dniach od 08.04.2015r planowana jest wymiana wodomierzy w miejscowości Słupno.

 

Zobacz harmonogram

 
Dzień Otwarty Gimnazjum w Słupnie Drukuj
czwartek, 26 marca 2015 15:02

 
Ramutowo stawia na kobiety Drukuj
czwartek, 26 marca 2015 12:39

Mieszkańcy Ramutowa 25 marca br. wybrali na nową kadencję sołtysa swojej wsi. Panią sołtys została Renata Dembska, która zdobyła 26 głosów. Po 10 głosów zdobyły jej kontrkandydatki: Bożena Matusiak i Joanna Rądlewska. W wyborach do Rady Sołeckiej najwięcej głosów również zdobyła kobieta, Edyta Kusińska. Oprócz niej do rady weszli: Jacek Sandomierski i Jan Kopyrski. Frekwencja na zebraniu wyborczym wynosiła 48 osób.

 
Liszyno: wysoka frekwencja po gestach pojednania Drukuj
czwartek, 26 marca 2015 12:19

W Liszynie na zebraniu 24 marca br. mieszkańcy wybrali na nową kadencję sołtysa swojej wsi. Został nim ponownie Dariusz Luśniewski, który zdobył 42 głosy. Jego kontrkandydat, Marek Cichocki, zdobył 26 głosów. Frekwencja na zebraniu wyborczym w Liszynie, podobnie jak w innych sołectwach, była bardzo wysoka w porównaniu z wyborami, które odbywały się cztery lata temu. Tym razem z pewnością przyczyną tak licznego przybycia mieszkańców była obecność na zebraniu przewodniczącej Rady Gminy, Elżbiety Kuchty. Jej gest pojednania i symbolicznego uścisku dłoni z wójtem Gminy Słupno, Marcinem Zawadką, wykonany kilka dni wcześniej podczas spotkania włodarza Gminy z mieszkańcami Liszyna, został bardzo dobrze przyjęty przez wszystkich obecnych na spotkaniu. Zresztą – to sami mieszkańcy domagali się zakończenia sporów, które – jak zgodnie podkreślali - nie służą Gminie.

Mieszkańcy Liszyna wybrali także Radę Sołecką. Weszli do niej: Jarosław Śliwiński, Dariusz Żurawski, Andżelika Niedzielska i Zdzisław Borowski.

 
II Targi Edukacyjne Słupno 2015 Drukuj
środa, 25 marca 2015 14:19

 
Konkurs :Gigantyczna pisanka" Drukuj
środa, 25 marca 2015 08:42

Drodzy Rodzice!

Dzieci z Samorządowego Przedszkola "Niezapominajka" w Słupnie wzięły udział w konkursie  „Gigantyczna pisanka”. Udekorowane jajo można obejrzeć na wystawie w Galerii Wisła. Prosimy Państwa o oddanie głosu na naszą pisankę  na stronie:

https://www.facebook.com/galeriawisla

poprzez polubienie zdjęcia i udostępnianie.

Dziękujemy!

Zobacz gigantyczną pisankę

 
Spotkania wójta Gminy Słupno z mieszkańcami Liszyna, Ramutowa i Barcikowa Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 15:19

Mieszkańcy Liszyna, Ramutowa i Barcikowa 22 i 23 marca spotkali się z wójtem Gminy Słupno Marcinem Zawadką. Wszędzie, nawet tam, gdzie informacje o spotkaniach nie były zbyt intensywnie nagłaśniane przez radnych, frekwencja była bardzo wysoka. Jak wynikało z dyskusji, mieszkańcy chcą i potrzebują takich spotkań, podczas których mogą otwarcie mówić o problemach swoich sołectw.

Rozmowy mieszkańców z wójtem Gminy koncentrowały się przede wszystkim na sprawie jakości dróg, niewystarczającego oświetlenia ulic oraz budowy kanalizacji.

W Liszynie mieszkańcy zgłaszali też postulat ograniczenia tonażu pojazdów, które jeżdżą przez wieś, oraz większej kontroli przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. Były też głosy o dostosowaniu kursowania autobusów KM Płock do godzin zakończenia lekcji w szkołach, ponieważ uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Słupno nie mają jak wrócić do domów.

Rodzice dzieci z Liszyna chcieliby, żeby w szkole były organizowane dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, a ponadto, żeby szkoła i plac zabaw, który jest obok, były otwarte dla dzieci również w godzinach popołudniowych. Podobny postulat zgłaszali mieszkańcy Ramutowa i Barcikowa. Młody chłopak obecny na spotkaniu w szkole w Święcieńcu poprosił o możliwość zamontowania na boisku szkolnym… bramek do gry w piłkę nożną.

W Barcikowie mieszkańcy głośno wyrażali swoje niezadowolenie z powodu złego stanu dróg i tego, że mimo wielu obietnic, przez kilka lat nic się w tej kwestii nie zmieniło. Gorąca dyskusja rozgorzała wokół odpowiedzialności pracowników Urzędu Gminy za źle wykonane inwestycje z lat ubiegłych na terenie sołectwa Barcikowo. Mieszkańcy dopytywali też o pieniądze za teren po dawnym kółku rolniczym, który został sprzedany osobie prywatnej. Mieli nadzieję, że ich wieś będzie miała z tej transakcji środki na potrzebne inwestycje. W Liszynie z kolei powrócił temat komputerów, które zostały kilka lat temu zakupione przez Gminę i mieszkańcy chcą mieć informacje, czy zostały one wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.

Na zakończenie spotkań zarówno w Liszynie, Ramutowie, jak i Barcikowie mieszkańcy zwracali uwagę na to, że trudno im oswoić się z nową sytuacją, w której mogą wykazywać inicjatywę i artykułować swoje potrzeby, ponieważ już dawno przestali liczyć na to, że ktoś ich wysłucha. Wójt Gminy Marcin Zawadka zapewnił, że udział mieszkańców w życiu Gminy i ich wpływ na wszystkie kluczowe decyzje jest priorytetem jego kadencji. Podziękował też sołtysowi Ramutowa, Stanisławowi Matusiakowi i jego żonie za przygotowanie spotkania w szkole w Święcieńcu.

 
Zaproszenie na VII sesję Rady Gminy w Słupnie Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 14:40

Drodzy Mieszkańcy!

Informujemy, że w dniu 27 marca br. o godz. 9.00 w sali obrad Urzędu Gminy w Słupnie odbędzie się VII sesja Rady Gminy w Słupnie.

Proponowany porządek obrad:

1.Otwarcie i przyjęcie porządku obrad.

2. Przyjęcie protokołu z VI sesji Rady Gminy Słupno.

3. Sprawozdanie z pracy Wójta Gminy Słupno.

4. Informacje z posiedzeń komisji Rady Gminy.

5. Przedstawienie sprawozdania rocznego:

a) z wykonania planu finansowego samorządowej instytucji kultury Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupnie za rok 2014,

b) z wykonania planu finansowego samorządowej instytucji kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Słupnie z siedzibą w Cekanowie za rok 2014

c) z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi odpowiednio do terytorialnego zakresu działania gminy działalność pożytku publicznego w zakresie odpowiadającym zadaniom gminy w roku 2014.

6. Podjęcie uchwał w sprawach:

a) zmieniająca Uchwałę Budżetową Gminy Słupno na 2015 rok, zobacz, załącznik 1, załącznik 2, załącznik 3, załącznik 4, załącznik 5, załącznik 6, załącznik 7

b) udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Płockiemu na realizację zadania pn. „Budowa zatoki autobusowej oraz chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 2940W Słupno- Miszewko -Białkowo między skrzyżowaniem z ulicą Grzybową a skrzyżowaniem z ulicą Bałkańską”. zobacz

c) uchylająca uchwałę w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, prowadzenia ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części na terenie gminy Słupno. zobacz

d) określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenie schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części na terenie Gminy Słupno- zobacz

e) określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, zobacz

f) przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Słupno w 2015 roku”. Zobacz

7. Interpelacje i zapytania radnych.

8. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

9. Wolne wnioski.

10. Zakończenie obrad VII sesji Rady Gminy.

 

Poniżej przedstawiamy skany korespondencji pomiędzy Przewodniczącą Rady a Wójtem dotyczące zwołania sesji.

zobacz

 
Informacja Urzędu Gminy w Słupnie Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 14:24

Urząd Gminy w Słupnie informuje, że na Portalu Odpadowym Związku Gmin Regionu Płockiego, tj. http:/odpady.zgrp.pl/node/74 zamieszczony został Kwestionariusz Konsultacyjny, mający na celu uzyskanie informacji na temat opinii Mieszkańców Gminy Słupno odnośnie zmian Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie, w związku z nowelizacją Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz realizacją przez Związek Gmin Regionu Płockiego  zadania z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi.

 
UWAGA MIESZKAŃCY SOŁECTWA LISZYNO Drukuj
poniedziałek, 23 marca 2015 14:37

WYBORY SOŁTYSA LISZYNA ODBĘDĄ SIĘ 24 MARCA (WTOREK)

O GODZ. 18 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LISZYNIE

 
W Gminie Słupno zawitała WIOSNA Drukuj
poniedziałek, 23 marca 2015 13:39

Dzieci z przedszkola „Niezapominajka”, uczniowie Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego, wolontariusze oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupnie, w piątkowe przedpołudnie 20 marca br., pożegnali zimę tradycyjnym obrzędem topienia marzanny. Wiosnę natomiast przywitali spacerem poprowadzonym przez Marcina Zawadkę, wójta Gminy Słupno. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie. Życzymy wszystkim radosnej wiosny! Galerię zdjęć zobacz tutaj

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 24
 
«  marzec 2015  »
powtśrczpisoni
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031